Home page
Plastyfikatory
Search:
008555


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.PRODUKT:
ferroPLAST jest produktem chemii organicznej, opartym na związkach naftaleno-sulfonowych. Jest gęstą cieczą w kolorze brązowym, o odczynie lekko zasadowym.

PRODUCENT:
FERROKOLOR Sp. z o.o.

DZIAŁANIE:
Plastyfikator ferroPLAST przez swoje zastosowanie pozwala uzyskać masę betonową o jednolitej konsystencji, co przy stosowaniu pigmentów koloryzujących powoduje intensywniejsze wybarwienie. Zmniejsza ponadto ilość wody zarobowej o 20-30 %, co przyspiesza wiązanie. Zwiększa się dzięki temu ogólną wytrzymałość betonu nawet do 30%. Dodatkowo zmniejszona zostaje nasiąkliwość wyrobów betonowych oraz poprawiona mrozoodporność.

SPOSÓB STOSOWANIA:
Plastyfikator należy dodać do wody zarobowej i równomiernie go rozprowadzić. Następnie tak przygotowaną wodę wprowadzić do mieszaniny cementu, piasku i kruszywa. Całość mieszać do uzyskania jednolitej masy. Przy produkcji wyrobów betonowych np. kostka brukowa, dachówka cementowa stosować ferroPLAST w ilości 0,5% w stosunku do masy cementu. Przy wyrabianiu zapraw betonowych stosujemy 1%, w ten sposób możemy odpowiednio zmniejszyć ilość wapna.

INFORMACJE HANDLOWE:
Opakowanie - pojemniki z polietylenu o pojemności 1l, 5l, 30l i 1000l. Ponadto możemy sprzedawać wyrób bezpośrednio do opakowań odbiorcy.
Warunki przechowywania: okres przechowywania do 12 miesięcy w temp. powyżej 0oC.

PARAMETRY JAKOŚCIOWE

  • Gęstość: 1,15-1,20 g/cm3
  • pH: 5-8
  • Zawartość suchej masy: min. 35%
  • Zawartość chlorków: max. 0,1%
  • Rozpuszczalność w wodzie: w każdym stosunku
  • Charakterystyczny zapach 
Copyright © 2011 LTC Sp. z o.o.